Fantastika


Obsah týkající se fantastiky.

Živí mrtví 16: Ten velký svět

Běžná sekce: 

Pokud se podíváte na celou u nás dosud vydanou část série Živí mrtví, zřejmě si všimnete, že ji lze rozdělit na několik kapitol. Úvodní bloudění, útočiště ve věznici, útěk a hledání nového života – a s posledními díly se rozjíždí kapitola úplně nová. Kapitola příběhu Živých mrtvých, která má potenciál sérii pořádně nakopnout.

Přísežný meč

Běžná sekce: 

Přísežný meč je pokračováním dobrodružství sera Duncana Vysokého a jeho panoše Egga, příběhů odehrávajících se několik desetiletí před dějem populární Hry o trůny. I tentokrát komiks zpracovává stejnojmennou novelu od G. R. R. Martina, po Potulném rytíři, ve kterém jsme se dozvěděli, jak se setkali oba hlavní hrdinové a jak Dunk přišel ke svému rytířskému titulu, se dostáváme daleko na jih a daleko od vysoké politiky.

Teror ve jménu víry

Běžná sekce: 

Hluboko v srdci Evropy a stranou těch nejzásadnějších rozhodnutí můžeme jen těžko chápat ránu, která se otevřela v americké společnosti po 11. září. Šok pro (bývalou) supervelmoc, které se někdo odvážil postavit na jejím vlastním území, byl obrovský a nejméně v jedné generaci Američanů zanechal nesmazatelnou stopu.

Živí mrtví 12: Život mezi nimi

Běžná sekce: 

Obal komiksuPomalu se zdálo, že série Živí mrtví začíná trochu usínat na vavřínech. Příběh v posledních knihách malinko ztrácel spád a zdálo se, že naše hrdiny už nemůže potkat nic nového pod sluncem. Přitom se ale v dáli vznášela vidina zlomu, která přišla teprve nedávno s novými postavami.

Živí mrtví 10: Čím se stáváme

Běžná sekce: 

V minulém díle se otevřela nová kapitola příběhu Živých mrtvých, která byla příslibem nových zajímavých dobrodružství naší čerstvě obměněné skupiny hrdinů. Jak se k novým kulisám příběhu postavil desátý díl série, pojmenovaný Čím se stáváme?

Stránky