Naruto 1: Naruto Uzumaki


Legendární komiksová série Naruto od Masašiho Kišimota už vychází několik let i u nás. A ať už jste příznivci japonské mangy nebo ne, měli byste tomuto komiksu vydávanému pod patronátem nakladatelství Crew věnovat pozornost.

Obal komiksu

Příběh této série sleduje mladého aspiranta na nindžu Naruta. Není to zrovna to zrovna žádný premiant třídy ani beránek. Naopak, je to pěkný rošťák, který využije každé příležitosti, aby si z druhých tropil žerty. Nebo se tak aspoň snaží vypadat, aby si získal pozornost ostatních, kteří si od tohoto sirotka drží odstup.

Blíží se ale závěrečné zkoušky nindžovské třídy a Naruto už u nich přitom jednou propadl – nemluvě o tom, že s jeho přípravou to vypadá, že v neúspěších bude pokračovat. Jak to dopadne a jak se bude Narutův příběh vyvíjet dál se dozvíte v prvním díle tohoto komiksu.

A je to solidní úvodní díl série. Postupně gradující děj, sympatický hrdina i příjemná černobílá kresba. Čekají vás klasická rozjížděcí dobrodružství, ale každé stojí za to a za každým stojí nové postavy, které si snadno zapamatujete díky jejich typickému charakteru chování i vzhledu.

Pokud nejste pravidelnými čtenáři mangy, pak možná budete jako já pár stránek bojovat se čtením zprava doleva. Ale po chvíli už vám to ani nepřijde divné.

Přiznávám se, že jsem byl k této sérii trochu skeptický. Více než půl druhé stovky milionu výtisků sice hovoří samo za sebe, ale i tak jsem byl malinko v pochybách. Teď je ale čas uznat chybu, protože první díl Naruta byla prostě jízda, která potěší každého fanouška komiksů.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: 

Komentáře

Naruto je prostě klasika. Teda přiznám se že Manga mě tak neláká protože jsem divák anime ale jako svět dobré. Hodně lidem to připadá infantilní, pokémonovské a tak různě ale já v tom vidím zaprvé tipycké zanky východního umění a zadruhé určitou archetipální hloubku. Jednoduše někdo si to oblíbí a někdo ne, jde o to dám Narutovi šanci :-)
vidiš, já jsem někde uprostřed :) Najednu stranu, občas je na tom vidět, že "mistr Kishimoto" napsal něco čeho vzápětí litoval (občasné kiksy se jinak těžko vysvětlí), občas je na tom dost vidět, že cílovou skupinou jsou přeci jen spíš děti (byť ne zrovna ty menší)... a jindy prostě žasnu nad skvělými postavami a vůbec geniálními nápady.

Mě to teda opravdu upřímně bavilo... Samozřejmě, nejde o nějaký extrémně hluboký komiks a logika občas zaskřípe, ale zábava to je. A to he hlavní :)