10. výročí webů Wargaming.cz


V sobotu (tj. 21.2.) to bylo deset let, co vznikl první přímý předchůdce stránek Wargaming.cz. Tehdy to byl takový rychle spíchnutý web vytvořený primárně pro umísťování rosterů – soupisů – armád pro Warhammer Fantasy Battles. První články ke fluffu pak vznikly krátce poté a najdete je na webu dodnes.

Úplně prvním fluffovým článkem byl už pár dní po vzniku stránek text k Leopoldově Leopardí Kompanii. A netrvalo dlouho a fluff začal pomalu převažovat. Důvodů bylo několik - k opravdovému hraní jsem se nikdy moc nedostal a udržovat aktuální přehled rosterů s vydáváním nových edic a armybooků bylo prakticky nemožné. A časem jsem zjistil, že čtenáře stejně nejvíce zajímají herní světy obou Warhammerů.

Zajímavé je, že zprvu webu zcela jasně dominoval obsah pro Warhammer Fantasy Battles. Až v polovině září 2005 se objevily první články k Warhammeru 40.000, dnes hlavnímu obsahu webu, a to Pokořitelé, Sága o Weregeldovi a Aajz Solari.

Skutečný přesun od rosterů ke fluffu ale přišel až po roce a půl s druhou generací webu. I tak byl ale obsah webu až do závěru roku 2007 hodně vzdálen od nynějších stránek. Velkým zlomem pak bylo spojení stránek s Eldenovým webem o Warhammeru 40.000, který byl jasně druhým nejoblíbenějším webem té doby o Warhammeru (jasně vévodil Horned Rat s fluffem pro Warhammer Fantasy Battles).

Stránky na přelomu let 2009 a 2010

V roce 2010 se pak stránky sjednotily na doméně Wargaming.cz a nabyly svou dosavadní podobu. Ta v blízké době dojde změn, jejichž první vlaštovkou je vznik webu Herní světy, na kterých najdete volně dostupné všechny fluffové články.

Bylo to parádních deset let. Užil jsem si spoustu zábavy a dost věcí se naučil. A věřím, že stránky něco přinesly i vám, čtenářům :) Snad nás čeká dalších deset let podobného rozvoje…

Běžná sekce: