Andor


Dobrodružné legendy Andoru, vydávané u nás společností Albi, už při potěžkání krabice dávají příslib pořádného dobrodružství. A je to tak, v téhle kooperativní hře pro 2-4 hráče na vás čeká slušná porce zábavy v klasikou fantasy inspirovaném světě.

Obal deskové hry AndorAndor navazuje na tu nejlepší tradici deskových variací her na hrdiny. Můžete si v něm vybrat svou oblíbenou postavu – ať už je to válečník, kouzelník, lučištník (hraničář) či trpaslík. A jak se sluší a patří na genderově rovnoprávnou hru, obojí v pánské i dámské variantě. Samozřejmě, krom obrázku a jména pak má každá postava své pro a proti s ohledem na herní systém.

Velkým plusem hry, který ji ještě více přibližuje zážitku z hraní her na hrdiny, jsou legendy. Pětice legend nejenže zajišťuje patřičnou originální příběhovou zápletku, ale i upravuje herní mechaniky a přidává nové nepřátele. To znamená zase trochu jinou hru a jiný herní zážitek.

Své hrdiny samozřejmě můžete pro boj s přízní či nepřízní osudu (a protivníky) patřičně vybavit. Na cestě vás dle tradice čeká spousta pokladů, lektvarů i nejrůznějšího vybavení.

Pojďme ale k balení hry. Kdo má rád vylamování dílků, přijde si na své. Uvnitř najdete velkou hromadu různých žetonů a postav z tvrdého kartonu, které je potřeba nejprve vyloupat z archů a případně umístit na plastové podstavečky.

Rozehraná hra

Co hodnotím jako krok vstříc hráčům, jsou obsažené zavírací pytlíky, do kterých si jednotlivé hromádky můžete roztřídit tak, abyste je mohli pohodlně používat dle potřeby dané legendy. Potěší i příjemná grafika Andoru, o kterou se postaral její autor Michael Menzel.

Pokud máte rádi fantasy a hry na hrdiny – a zároveň hledáte pohodovou oddechovou hru (ne ve smyslu absolutně jednoduchých pravidel, ale nenáročnosti) – pak je Andor pro vás. O jeho kvalitách svědčí i výhra v jedné z vedlejších kategorií prestižní Spiel des Jahres 2013. Andor je prostě ideální hra pro partičku vašich spolubojovníků z Dračího doupěte, o tom není žádných pochyb.

 

P.S. Příznivci hry si mohou na stránkách hry na webu Albi stáhnout i bonusovou legendu.