Assassin’s Creed 3: Návrat domů


Komiksová série Assassin’s Creed pokračuje svým třetím dílem a děj se rozjíždí na plné obrátky. Akce střídá akci a jednotlivé postavy si v mezidobí sotva stíhají oddechnout. A stejně tak i čtenář.

Obálka komiksu Třetí kniha uzavírá první velkou příběhovou kapitolu světa Assassin’s Creed. Oproti většině komiksů, o kterých tu píšeme, se série vyznačuje poměrně velkou provázaností. Takže pokud jste nečetli některý z předchozích dvou dílů (Zkouška ohněm a Zapadající slunce), tak se pěkně popořadě věnujte jim nebo vám hrozí, že v ději úplně ztratíte. V tomto ohledu Assassin’s Creed rozhodně není milosrdný. Na poměrně přímočarý oddechový komiks dostává na scénu obrovské množství postav (což se ještě komplikuje tím, že část z nich figuruje v různých historických epochách).

Nejsilnější stránkou jak her samotných, tak i komiksů je dobrodružství v některé z historických epoch. Je tak velká škoda, že v Návratu domů se ho dočkáme jen v menší části komiksu, navíc rozdělené dějem v moderní době. V tomto ohledu třeba taková Zkouška ohněm zapadala do celého univerza Assassin’s Creed podstatně lépe.

Komiksová série Assassin’s Creed je oddechovým čtením pro věrné fanoušky hry. Těm, kteří náhodou s tímto videoherním fenoménem ještě nepřišli do styku, doporučujeme si nejprve zkusit některé z her, než se vrhnou na stránky komiksu. Ten se totiž s velkým představováním nezpomaluje a vrhá čtenáře přímo do děje.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: