Assassin’s Creed: Průvodce světem


Sérii Assassin’s Creed asi nemá cenu čtenářům našeho webu sáhodlouze představovat. Jen málokterý hráč počítačových nebo konzolových her tento herní fenomén buď nevyzkoušel nebo o něm alespoň něco nečetl. Jde o sérii, která posouvá hranice toho, co můžeme ve virtuálním světě zažít. O sérii, která od vzniku v roce 2007 čítá už na desítku hlavních her a spoustu vedlejších.

Obálka knihy Vysoké tempo vydávání nových dílů bylo často terčem kritiky z hlediska toho, kolik nových mechanik se v tom či onom díle objevilo. Zároveň ale toto tempo dalo vzniknout bohatému příběhovému univerzu. A právě tomuto příběhovému univerzitu se věnuje kniha Assassin’s Creed: Průvodce světem.

Průvodce světem je v tom nejlepším slova smyslu encyklopedií Assassin’s Creed. Bude zajímavou jak pro ty, kteří si kdysi zahráli jednu hru, tak i pro ty, kteří jsou zarytými fanoušky. Po úvodním seznámení s hlavními prvky a postavami světa se totiž nebojí zabrousit třeba i do komiksů, které herní příběhy postupem času doplnily a značně rozšířily. Ostatně o komiksovém Assassin’s Creed jsme už na webu psali a Nakladatelství CREW se mu nadále čile věnuje.

K tomu vše ještě přičtěte bohatý obrazový doprovod. Pokud jste do této doby neměli dokonalý přehled o postavách, událostech, ale i technologiích, které v Assassin’s Creed můžete potkat, tak po přečtení této knihy mít budete. Více než dvě stě stran velkoformátového tisku je toho rozhodně zárukou. Pokud se o tomto zajímavém světě, ve kterém se prolíná historie i moderní technologie, chcete dozvědět víc (nebo mít jen všechny své znalosti pohromadě), nesáhnete s Průvodcem světem rozhodně vedle.

Ukázka knihy

Běžná sekce: