AT-43


Logo AT-43Lidský svět jménem Ava, daleká budoucnost. 43 let po Traumatu. Tak je nazývána děsivá cena za odražení invaze nanotechnologií vládnoucích mechanických bytostí – Therianů – jejichž cílem je ovládnout a ke svým cílům využít veškerou energii vesmíru. Nyní k Avě směřuje therianská vesmírná základna velikosti planety označovaná jako Damocles. Dvě hlavní mocnosti Avy, militaristické Spojené národy Avy (U.N.A.) a kolektivistický Rudý blok musí odložit svou studenou válku a společnými silami Avu zachránit... Jaké však jsou skutečné cíle speciálních jednotek výsadkářů, které U.N.A. na blížící se umělou tovární planetu smrti vyslaly? O čem svědčí tajemné náznaky, podle kterých by snad mělo být cílem celé operace ovládnutí gigantického komplexu? Připojí se k lidskému útoku i ostatní tajemné národy a rasy vesmíru? Jde o první krok ke svobodě nebo věčné válce?

Operace Damocles začíná.

Jedna z mimozemských rasAT-43 je strategická sci-fi hra s miniaturami, která se hraje trochu jako šachy a poker dohromady. Hra byla vytvořena tak, aby uspokojila hráče, kteří mají náročnější požadavky na kvalitní hru, ale zároveň cílí i na začínající hráče, kteří chtějí zažít vzrušení z futuristických bitev s wargamingovou hrou, která se snadno učí a lze ji hrát ihned po otevření krabice. Všechny modely AT-43 jsou totiž na začátečnické poměry celkem pěkně namalovány už z výroby.

AT-43 je rychlá strhující hra s pěknými miniaturami a propracovaných světem inspirovaný technikou a konflikty druhé poloviny 20. století, klasickými díly moderní science fiction a japonskou anime scénou. U jejích kořenů stojí pokusy dlouhodobého fanouška wargamingu, comicsového kreslíře a dvorního ilustrátora studia Rackham (kromě AT-43 se jedná i o výrobce wargamingové fantasy Confrontation) Paola Parenteho o vytvoření zábavné hry na úrovni taktických střetnutí malých pěchotních jednotek z prostředí 2. světové války. Specifický francouzský přístup k hernímu designu a důraz na silný dojem z každé z dílčích části hry zajistilo AT-43 oproti jiným wargamingovým hrám relativně raketový nástup a z hráčů rychle vytváří nadšené fanoušky.

Flexibilní pravidla poskytují obrovské množství variant řešení každé situace a zároveň nutí kombinovat plánování a představivost s nutností precizního využití specifik každé jednotky na bojišti. Ve výsledku jde o každého jednotlivého vojáka, každé horečné rozhodnutí a každý krvavý centimetr. Kruté a svižné mise tak prověří celé spektrum vašich velitelských schopností!

 

Voják U.N.A.Výhody AT-43

  • všechny jednotky jsou nabarvené od výrobce - můžete hrát ihned po rozbalení, nebo si je přebarvit (zkušenějším wargamingovým hráčům kvalita už obvykle nedostačuje, pro začátek je ale dobrá)
  • několik úrovní složitosti pravidel - první hru zvládnete chvíli po rozbalení starteru Operace Damokles
  • odlišnost znepřátelených stran - každá z armád využívá jiných předností a stylů boje
  • vyvážená pravidla, velká část v češtině (oficiální pravidla se dají stáhnout online z webu hry)
  • nízká cena


Nevýhody AT-43

  • některé jednotky jsou v současné chvíli hůře k sehnání
  • vývoj hry je po vydání 4 kompletních a 2 částečně kompletních armád dočasně pozastaven

 

Základní krabice hry - Operation Damocles:

Základní krabice

Stránky výrobce a hry: Rackham

Běžná sekce: