Bang! Zlatá horečka


Zlatá horečka je v pořadí už pátým u nás vydaným rozšířením jedné z nejpopulárnějších společenských karetních her, Bangu! A jak se ukazuje, Zlatá horečka z této řady rozšíření svými novými mechanikami vyčnívá podobně jako oblíbené Město duchů.

Přebal rozšířeníZačněme ale tím, co bude hráčům Bang! z jiných rozšíření známé. I ve Zlaté horečce vás čekají nové postavy. A v tomto případě jich je osm. Jako dříve, i tady si občas vytáhnete silnější či slabší postavu. Holt úplná vyváženost charakterů se v Bangu! nenosí (fakt je, že se během hry hendikep nebo výhoda často srovnají). Důležité je, že skoro všechny nové postavy interagují s novou mechanikou – zlatými valouny a kartami vybavení.

Vybavení – kterého je v rozšíření 24 karet – jak už název napovídá, pomáhá hráčům, a je to variace na klasické jednorázové i trvalé karty. Takže třeba Láhev lze zahrát jako Paniku, Bang! či Pivo a třeba Krumpáč vám umožní líznout si na začátku tahu o kartu navíc.

Všechno toto vybavení si můžete koupit za valouny zlata. Ty získáváte za způsobení zranění jiným hráčům či třeba zahrání Piva (za které si ale v takovém případě nepřidáte život). To vše podporuje akčnější tempo hry.

Krom těchto základních pravidel přináší Zlatá horečka i jednu volitelnou modifikaci pravidel – prakticky permanentní Město duchů v podobě varianty Stínoví pistolníci. Ta umožní již vyřazeným hráčům se každé kolo zapojit částečně do hry (byť pořád platí, že na konci svého tahu odhodíte všechny zbylé karty).

Ukázka karet vybavení

Pokud si to shrneme, tak je Zlatá horečka konečně rozšířením, které by se mohlo v některých herních skupinách usídlit i na delší dobu než pár her jednou za čas. Karty vybavení a zlaté valounky vesměs podporují rychlejší a aktivnější hru a varianta pravidel Stínoví pistolníci zase snižuje efekt náhodného vyřazení některých hráčů a dříve skoro jasně vítězné straně dává hodně zabrat.

Pokud hrajete Bang! častěji a základní hra vás už tolik netáhne, je Zlatá horečka po Městu duchů jasnou volbou. Malinko pozměňuje klasickou hru, ale přitom zachovává to, co je na ní nejzábavnější – intriky a rychlou akci.

Běžná sekce: