Batman 7: Konec hry


Obálka komiksu Grandfinále komiksového Batmana pod vedením Scotta Snydera a Grega Capulla, příběh konečného střetnutí Batmana s jeho arcinepřítelem Jokerem a spousta dalších superlativů by mohla doprovázet komiks Batman: Konec hry.

Konec hry má v tomto případě hned několikerý význam, od vrcholného střetnutí až po záležitosti, kterými bychom vyzradili klíčové pasáže děje. Zásadní je, že završuje příběh rozehraný v šesti předchozích knihách, bez jehož znalosti si Konec hry určitě nevychutnáte až do hloubky. Spíše než o samostatný příběh jde o vyvrcholení jednotlivých nitek sbíhajících se k finálnímu střetu s Jokerem, do kterého se zaplete řada dalších kladných i záporných postav Gothamu.

Právě snaha o epičnost je paradoxně asi největší slabinou sedmého dílu Snyderovy a Capullovy série. Nakonec v něm totiž vítězí snaha propojit předchozí díly do složitějšího celku, zapojit do děje co nejvíce (anti-)hrdinů a vše odehrát na co nejepičtějších pozadí. T ěžko se přitom překonává laťka některých z předchozích dílů a zejména druhá polovina děje se tvůrcům lehce vymknula z rukou. Fanoušek a znalec Batmana (a předchozích šesti knih této série) si Konec hry užije, běžný komiksový čtenář udělá lépe, když sáhne po některém z předchozích dílů. Rozhodně to však neznamená, že by se Konec hry nepovedl – i přes své nedostatky totiž ukazuje kvality, kterou tato Batmanova reinkarnace má.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: