Batman 8: Supertíha


Obálka komiksu Batman zemřel, ať žije Batman! Tak by se dala shrnout myšlenka osmé knihy batmanovské série pod vedením Scotta Snydera, Grega Capulla a Dannyho Mikiho. Byla by škoda odhalovat překvapení, které Supertíha skrývá, takže se spokojme s tím, že Batman, jak ho známe, skutečně zahynul ve svém osudovém souboji s Jokerem v závěru předchozího dílu.

Jenže Batman je příliš důležitý symbol, než aby byl pohřben spolu se svým tvůrcem. A tak je vybrán nový Batman – a stane se jím muž, který mu byl skoro nejblíže, policejní komisař Jim Gordon. Jeho postava projde velkým vývojem, přeci jen přechází z vedlejší role do té hlavní. S tím souvisí i jeho nový vzhled, pod kterým by ho poznal asi jen málokterý komiksový čtenář. Jádro spravedlivého a neúprosného protivníka zločinu ale zůstává. A ukazuje tak, jak blízko měl k původnímu Batmanovi.

Spolu s hlavní postavou se mění i postavení Batmana. Přestože je identita Jima Gordona před veřejností utajená, už ji přeci jen zná více lidí, a hlavně za ním stojí společnost Powers International, nový vlastník Waynových závodů. A protože léty zocelené schopnosti Bruce Wayna nejde jen tak rychle nahradit, dostal nový Batman k dispozici superoblek, který mu umožňuje postavit se netušeným protivníkům.

Ukázka komiksu

Supertíha je zvláštní kniha. Předně, jde o rozjezd nového dobrodružství spíše než o ucelenou knihu. Z klasického Batmana si bere některé symboly, jinak jej de facto kompletně restartuje. A je to často zábavný a inovativní restart. Snad jedinou slabinou knihy tak zůstává občasná zmatečnost, se kterou autorské trio bojuje i v předchozích dílech. Pokud však nespěcháte, čeká vás nevšední batmanovský zážitek.

Běžná sekce: