Batman v černé a bílé


Batman v černé a bílé – tento název říká tak mnoho a zároveň tak málo o rozsáhlé komiksové knize, kterou u nás vydalo Nakladatelství CREW. Batman v černé a bíle je komiksovou antologii krátkých příběhů o Batmanovi. A potkáte v ní spoustu slavných jmen světa komiksu, ať už na straně tvůrců scénáře či kresby. Takže tahle kniha bude aspirovat na čestné místo komiksové knihovny.

Obálka komiksu Kresba je, jak vyplývá z názvu, černobílá. Ale vzhledem k tomu, že povídek jsou v knize na dvě desítky, dočkáte se až nečekané různorodosti. Jde o opravdu rozsáhlou ochutnávku různých stylů, to vše v jedné vazbě. A stejně jako u jiných ochutnávek, i tady vám možná některé styly nesednou. Ale jiné vás nepochybně na první pohled zaujmou. Už jen sledovat různá pojetí Batmana jako postavy stojí za to.

Stejně jako u kresby i u scénářů se dočkáte záplavy originality. Některé Batmanovy příběhy jsou vážné, jiné naopak komické. Leckdy se na jejich konci skrývá velmi dobrá pointa. A přestože jde o krátké povídky, potkáte v nich kromě Batmana i komisaře Gordona či výběr z jeho protivníků, často ale ve velmi zajímavých rolích. Autoři evidentně dostali velkou svobodu, aby vytvořili toho svého vysněného Batmana.

Batman v černé a bílé je povinností nejen pro fanoušky Temného rytíře, ale i pro všechny komiksové fajnšmekry. Jednotlivé povídky rozhodně nejsou podle jedné šablony, ať už kresbou či scénářem. Naopak jde o oslavu komiksu, pod kterou se podepsala řada slavných autorů.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: