Batman: Zatracení


Batman to nemá lehké. Mezi superhrdiny hraje roli toho, kdo to obvykle odnese. Zranění se mu kupí na těle i na duši. Většina jeho příběhů je temná (aby taky ne, když je to noční tvor – netopýří muž). A přestože obvykle ve svém úsilí uspěje, jsou to vítězství hořkosladká, nejednoznačná a dosažená za cenu velkých obětí.

Batman: Zatracení A výtah toho nejtemnějšího vás čeká i v samostatném příběhu Batman: Zatracení. Základ zápletky je jednoduchý – Joker je mrtvý. Problém ale je, že nikdo pořádně neví, jak se to stalo. Ani Batman, byť by v tom sám mohl mít prsty. Spolu s hlavním hrdinou tak budete zjišťovat, co se vlastně děje. A bude to hodně záhadná jízda.

Jak už plyne z předchozích řádků, Batman: Zatracení je prototypem moderního pojetí příběhů netopýřího muže. Není to žádné lehké čtení. Četné dialogy jsou strohé, postavy často mluví spíš v hádankách než napřímo. Nečekejte tedy žádnou oddechovku, spíš komiks, ke kterému se v budoucnu vrátíte, abyste si ho znovu pročetli a objevovali jeho další příběhové roviny. Celý děj pak podtrhuje i povedená temná realistická kresba. Ta prohlubuje celkovou atmosféru a je zážitkem sama o sobě.

Pokud máte rádi temné komiksy a nejednoznačnou zápletku, bude pro vás Batman: Zatracení tou správnou volbou. Jde o vyzrálý dospělý komiks, který nešetří drsnými scénami, ale na druhou stranu do nich ani prvoplánově nejde. V dané kategorii komiksového trhu jde jednoznačně o nadprůměrný kousek, který si své čtenáře určitě najde.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: