Battlefleet Gothic


Toužili jste někdy velet své vlastní flotile vesmírných lodí? Zajímá Vás univerzum Warhammeru 40.000? Pak Vám hra Battlefleet Gothic poskytuje ideální skloubení obou těchto fenoménů. Můžete rozkazovat lodím každé z hlavních frakcí bojujících o své místo ve vesmíru Warhammeru 40.000 i několika dalších. Bitva ve vesmíru začíná, kapitáni!

Logo hry Battlefleet Gothic

Battlefleet Gothic (dále BFG) je odnoží mnohem většího a slavnějšího Warhammeru 40.000 a spadá tak pod křídla společnosti Games Workshop. Není zdaleka tak hraným, ale přesto by u nás neměl být velký problém najít protihráče. Odzkoušet hru si pak můžete vlastně zcela zdarma i doma s někým nezasvěceným - základní i veškerá dodatečná pravidla jsou volně ke stažení na webu GW, ve speciální sekci věnované této hře. Samozřejmě v angličtině.

Volně dostupná pravidla, která navíc neprochází nějakou pravidelnou změnou, jsou velkou devízou tohoto systému. Je to vlastně důsledek toho, že se GW nevyplatí hru šířit standardním způsobem jako u jejích větších sourozenců. V tom ale zároveň leží i její slabina - plavidla pro hru jsou o trochu složitěji získatelná a dražší. Tedy alespoň ve srovnání s vlajkovými loděmi GW, oproti některým jiným wargamingovým hrám tomu však takto být nemusí. Pokud se smíříte, že hru dostanete na objednávku, která teprve musí odejít z Británie a tudíž nebude do pár dní, tak na vážnější překážku pravděpodobně nenarazíte.

Pravidla BFG jsou samozřejmě podřízená průběhu bojů ve vesmíru. Z Warhammeru 40.000 si berou spíše jen základní mechaniky (kolový a bodový systém, hody kostkou) a univerzum. Hra samozřejmě probíhá na ploše stolu (tedy žádné 3D) a může tak připomínat souboje plachetnic z 17./18. století, kdy se snažíte na nepřítele pálit ze svých silných bočních baterií a podobně. To je pak obohaceno o minová pole, výsadky, taranování, torpéda či letky útočných letadel. Strategických možností je více než dostatek a námořní velitelé a taktikové budou plně uspokojeni.

Chcete vést imperiální křižníky s houfy doprovodných fregat proti záhadným lodím necronů? Nebo jako boss orkské změti polovraků narazit na bio-lodě tyranidů? Či se prohánět v ladných lodích eldarů ve smrtícím boji s plavidly Chaosu, zkorumpovanými stejně jako jejich posádky? Battlefleet Gothic Vám tohle umožní.

Běžná sekce: