Birds of Prey 1: Kdo je Oracle?


Těžko říct, kdy se to stalo, že si i u nás roztrhl se superhrdiny pytel. Možná to bylo v souvislosti s rozjezdem filmové franšízy Marvelu, díky čemuž jsme dostali možnost poznat víc hrdinů, než jsou ti ze svaté trojice Superman, Batman a Spiderman. Ale v té záplavě nových postav od Marvelu se ale v koutě krčily ty pocházející ze stáje prvních dvou jmenovaných superhrdinů, DC Comics. To teď máte šanci dohánět nejenom na plátnech kin, ale v mnohem větší dávce přímo na stránkách komiksu.

Obálka komiksu Nakladatelství Crew to přitom vzalo hodně z gruntu a spolurozjelo plnokrevnou sérii Znovuzrození hrdinů DC, ve které se postupně věnuje všem známým, trochu známým ale i spoustě málo známých postav tohoto univerza. A spolu s tím došlo i na dámskou jízdu v podobě Birds of Prey.

V první knize s názvem „Kdo je Oracle?“ si užijeme honu na neznámého hackera prodávajícího informace mafiánům. Tajemného protihráče, který si s hrdinkami pohrává a staví jim do cesty jednu překážku za druhou. A během tohoto honu postupně poznáváme hlavní postavy, které začínají postupně tvořit dokonalý tým.

Pokud hledáte oddychový superhrdinský komiks s méně známými hrdinkami, budete na správném místě. Birds of Prey navíc představují bonus pro fanoušky Batmana – a nejen tím, že se odehrávají Gothamu, lovišti Netopýřího muže. Ale nebudeme nic víc prozrazovat.

Komiks rozhodně neaspiruje na nic jiného než odpočinkovou zábavu. V té sice občas trochu skřípou dialogy, ale bohatá akce propojená s novými a novými nápady, to bohatě vyvažují.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: