Čarodějova nevěsta 1


Komiksová manga je kategorií sama pro sebe. Jejím prvním rozpoznávacím znakem je samozřejmě výtvarná stránka. Neméně originální ale bývají i příběhy. A to je i případ Čarodějovy nevěsty.

Obálka komiksu Patnáctiletá Čise Hatori se v této komiksové sérii stane učednicí tajemného čaroděje Eliase Ainswortha. Spolu s ním začíná objevovat záhady našeho i skrytého světa, o kterých zatím neměla ani tušení.

Atmosféra komiksu je sice většinou vážná, ale rozhodně ne přehnaně temná. Navíc ji výrazně prosvětlují i občasné vtipnější scény, které jsou pro mangu tolik typické a které vyvádí postavy z jejich šablon chování. Komiks tak příjemně ubíhá, a přestože jde o odpočinkovou četbu, není to na úkor zajímavosti příběhu. Přestože je i svět Čarodějovy nevěsty v prvním díle spíše černobílý, zejména příběhy vedlejších postav dávají tušit, že tomu tak nemusí být napořád. A že je tedy se na co v pokračování těšit.

Čarodějova nevěsta je poměrně novou mangou a české vydání už je jen kousek pozadu za originálem. Navíc, série zatím nemá tolik dílů, takže se noví čtenáři mohou poměrně rychle propracovat až k novinkám. Pokud máte rádi mangu, stojí tato série za zvážení. A pokud s ní nemáte zkušenosti, jde o velmi pěknou ochutnávku.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: