Deadpool 3: Hodný, zlý a ošklivý


Obálka komiksu Komiksová série Deadpool se řádně rozjíždí a s její třetí knihou přichází její prozatím asi nejlepší díl. Nejprve si v něm krátce odskočíme do 70. let a to nejen dobou zasazení příběhu, ale i stylem vyprávění a soutiskem barev. To vše dává tomuto příběhu úplně jiné grády (na druhou stranu, asi můžeme být rádi, že se doba mezitím posunula). Po tomto příběhu se volnou návazností přesuneme do největší zkoušky tohoto drsného (a zpola šíleného) hrdiny. A není v současné chvíli příznačnější země, kam by se Deadpool mohl spolu se svými parťáky (ano, tentokrát nenechá nit suchou na Kapitánovi Amerika a Wolverinovi) vydat ze Spojených států, než právě Severní Korea.

Pokud ale počítáte s tím, že hlavním protivníkem Deadpoola bude tyranská dynastie Kimů vybavená jadernými hlavicemi, budete se mýlit. Severokorejská armáda tu bude hrát jen podpůrnou (nicméně z hlediska děje i hlášek velmi důležitou) roli tajemstvím z programu Zbraň X, který stál i u Deadpoolova zrodu. A osoba, která s tímto programem měla co dočinění, od té doby poměrně strašidelně ovlivňovala i Deadpoolův další život – a dost možná udělal z jinak tuctového superhrdiny onoho šíleného hláškaře, který kosí nepřátele nejenom katanou, samopaly, ale i ukrutnými hláškami.

Komiks je pro parodie poměrně náročným médiem. Pokud nepadne příběh za oběť vyladěným pointám jako u stripů, tak je velmi náročné udržet zábavný a smysluplný děj, navíc okořeněný vtipnými situacemi a dialogy. Deadpool a jeho kolegové v tomto ranku to tak nemají vůbec jednoduché, nicméně když si vše sedne, jde o parádní, zábavné komiksy. Třetí díl Deadpoola nebude patřit mezi legendy – nicméně dál posouvá svou laťku a přináší čtenářům akční jízdu v čele s originálním hrdinou a slušnou zásobou povedených vtipů. To je kombinace, která jej posouvá mezi komiksy, jejichž cílem je primárně pobavit, na hodně nadprůměrnou úroveň. 

Ukázka komiksu

Běžná sekce: