Fluff Warhammeru 40.000: Ultramariňáci


Ultramariňáci jsou ztělesněním Codexu Astartes, prastaré příručky kdysi vytvořené jejich primarchou Roboutem Guillimanem, která nyní určuje organizaci a bitevní taktiky všech kapitul vesmírných mariňáků Impéria.

Domovem Ultramariňáků je systém Ultramar, kterému vládnou pevnou, ale osvícenou rukou. Právě odtud vyrážejí jejich bitevní lodě vstříc nebezpečím ohrožujícím existenci Impéria. A na svých palubách nesou do modrých silových zbrojí oblečené Ultramariňáky.

Ultramariňáci

Ultramariňáci se, věrni Codexu Astartes, dělí do deseti kompanií, z nichž každá má zhruba stovku bratří. Jednotlivé kompanie mají různé úkoly a bojové role uzpůsobené tak, aby se co nejvíce maximalizovala síla a flexibilita nasazení těchto elitních bojovníků.

Codex Astartes ovšem neurčuje jen organizaci kapitul, ale i styl boje jejich i jednotlivých kompanií, jednotek a samotných mariňáků. Je to nedostižné vojenské dílo, které poskytuje strategie a taktiky k boji s nejrůznějším nepřítelem. A je na schopnostech a síle vesmírných mariňáků, aby jeho doporučením dostáli. Ultramariňáci jsou jim v tom rozhodnuti stát příkladem.

 

Obrázek v tomto článku pochází z codexu Space Marines of firmy Games Workshop.