Goon 3: Samej průšvih


Obálka komiksuTřetí Goon v českém překladu je na světě – dobrá věc se podařila a nakladatelství Comics Centrum mohlo po podpoře dostatečného počtu fanoušků pokračovat ve vydávání této originální komiksové série. Pokud ji náhodou neznáte, přečtěte si články k první a druhé knize, přeci jen už je to nějaký pátek, co vyšly na světlo světa.

I tentokrát vás tak bude čekat originální mix gangsterek, zombie hororů a dalších šíleností. A k tomu přihoďte i Hellboye, který si v jedné krátké povídce zahostuje. Právě z na sobě nezávislých povídek je celá kniha složena – a možná je to škoda. Třetí Goon totiž malinko postrádá vtipný náboj prvních dvou dílů, které mu stanovily hodně vysokou laťku.

Znamená to, že se nepovedl? To samozřejmě nejde říct, spíš jde o knihu, která oslavuje Eisnerovu cenu pro jejího tvůrce Ericka Powella. I v Samým průšvihu najdete několik míst, které prokazují, jaký je Eric Powell komiksový génius, jen zbytek stránek se s nimi veze a jako celek už to nepůsobí jako taková jízda.

Ukázka komiksu

Kvalitu si nicméně udržela kresba, která si s atmosférou sedla takřka jako ***** na hrnec (to abychom se drželi humoru typického pro Goona). Scénář tentokrát bohužel míří spíš na průměr komiksového trhu, což není špatné, ale zároveň jde o míň, než jsme si u Goona zvykli.

Pro fanoušky série bude třetí Goon jasnou volnou a nepochybně budou stejně dychtivě vyhlížet i čtvrté pokračování. Pokud ale mezi nimi nejste, vrhněte se na sérii od samotného začátku, protože jinak pro vás bude Samej průšvih spíš zklamáním.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: