Green Blood – Zelená krev 1


Komiksová manga nabývá mnoho podob. Přestože se jí u nás na webu úplně systematicky nevěnujeme, došlo na svět nindžů v Narutovi, hi-tech lov mimozemšťanů v Gantz či na vábení moci v Death Note. Ale teď tu máme něco kompletně originálního, gangsterku v komiksovém prostředí, neboli sérii Green Blood – Zelená krev.

Obálka komiksuV příběhu se podíváme do čtvrti Five Points v New Yorku. Pokud jste viděli brutální film Martina Scorseseho Gangy New Yorku, budete tušit velmi dobře, kam v Green Blood zamíříte. Polovina 19. století, budoucí světová metropole jako brána svobody pro miliony imigrantů. Na ty ale čeká jen chudoba, často v místním slumu Five points. Místě, kterému vládnou gangy uplácející místní policii a politiky. Místě plném prostituce, krádeží a vražd. Místě, kde žijí dva bratři, kteří nemohou být od sebe odlišnější.

Velkým tahákem Green Blood jsou kromě atraktivního prostředí rozhodně i hlavní postavy. Jsou to dva bratři, které mají tolik společného, a přece se tolik liší. Jeden je chladnokrevným zabijákem gangů, druhý poctivě pracuje a pro ostatní lidi udělá cokoliv. Je jasné, že je tu zaděláno na pořádné drama, jehož pevné základy položí už první kniha.

Příběh velmi rychle odsýpá, čemuž přispívají rychlé dialogy i příjemná kresba, která zdařila zachycuje emoce jednotlivých postav. Zároveň si děj drží příjemnou úroveň napětí, takovou, která vás nutí číst dál a dál, ale bez toho že by vám některé pasáže přišly méně zajímavé než jiné.

Ukázka komiksu

Pokud přemýšlíte nad tím, zda se do série pustit, protože se obáváte toho, jak dlouho bude trvat, než vyjdou nové díly (nebo že nikdy vycházet ne
přestanou) – nebo prostě máte moc málo místa na poličce – Green Blood vás potěší tím, že je to uzavřená série pěti dílů. To znamená, že by v češtině měly jednak vyjít celkem rychle a jednak moc místa na poličce nezaberou. Takže pokud se vám námět manga gangsterky střižené westernem zalíbí, není nad čím váhat!

Běžná sekce: