Hellboy 2: Probuzení ďábla


V novém vydání ozdobeném pevnou vazbou nám Comics Centrum při příležitosti svého desátého výročí založení a dvacátého výročí série přináší druhý díl oblíbené série Hellboy. Proč zrovna druhý? Odpověď je jednoduchá – Probuzení ďábla je svými kvalitami a zejména příběhem zlomovým pro celou sérii. Tak zlomovým, že zastiňuje i úvodní díl.

Obálka komiksuMike Mignola rozjíždí příběh, ve kterém se agenti Úřadu paranormálního výzkumu a obrany vydávají stopovat tajemného upíra jménem Giurescu, o kterém se dlouho myslelo, že je nadobro mrtev, zabit nacisty.

A nejde jen o Giuresca, do příběhu se zapletou nacisté, Rasputin, Baba Jaga – prostě klasická sestava Hellboyových budoucích i minulých protivníků. Můžete se těšit na pořádnou jízdu, ve které nepůjde Hellboy pro ránu daleko a která hrozí koncem celého světa.

Hellboy 2 je ideálním vstupem do celé série o Hellboyovi, rozehrává zajímavý příběh a vysílá odkazy, na které se bude narážet v dalších dílech. Také dá vychutnat Mignolův kreslířský um, neboť o tuto knihu se až na kolorování postaral prakticky sám.

Ovšem právě odkazy důležité pro další díly jsou největší slabinou díla. Jak sám Mignola v doslovu píše, příběh se mu rodil hodně postupně. V ději je tak několik slepých uliček, které malinko rozřeďují a znepřehledňují dění a vyřeší se až v jiných dílech.

To je však jen malá výtka proti dílu, které patří svou významností k nejzásadnějším kouskům, které si můžete na našem rozrůstajícím se komiksovém trhu pořídit. Takže pokud jste dosud neměli tu čest nebo vám druhý díl ve sbírce chybí, tak teď máte ideální příležitost to napravit.

Ukázka komiksu

Další ukázky komiksu a možnost si jej koupit najdete na webu Comics Centrum.

Běžná sekce: