Hellboy 9: Divoký hon


Divoký hon je tady. V čele jezdců se jejich maskovaný vůdce žene vstříc nepozorným, aby je navždy sprovodil z toho světa. Ale Hellboy mezi takové osoby nepatří. A ať už mu jeho četní nepřátelé připraví jakoukoli past, dokáže se z ní pádnými ranami vysekat.

Obálka komiksu Pokud už jste s komiksovým Hellboyem měli co dočinění, pak víte, že tomuhle netypickému hrdinovi jde o krk každou chvíli. Ani devátý knižní díl jeho dobrodružství nebude výjimkou – úskočných pastí, zrady i otevřené hrozby si tu užijeme, co hrdlo ráčí. Ovšem na pozadí těchto potyček se rozjíždí větší příběh.

Série Hellboy je vlastně mozaikou různých událostí, které se postupně skládají dohromady. I v Divokém honu se jich pár složí, aby dalo základ dalšímu ději. Na pozadí této skládanky však devátý díl rozehrává hru nového Hellboyova protivníka. Protivníka, který našeho hrdinu možná donutí nespoléhat se jen sám na sebe. Což bude pro čtenáře i Hellboye celkem nová situace.

Ale nechte se překvapit. Ti znalí Hellboyova autora Mika Mignoly tuší, že mohou očekávat soupeře, s nímž si není radno zahrávat. A ti zcela noví v příbězích tohoto rudého drsňáka mají v Divokém honu příležitost nastoupit do rozjíždějícího se vlaku nového příběhu.

Stejně jako už dříve, i Divokým honem provází prověřená kresba Duncana Fegreda. Ostatně náhled toho, jak dvojice Mignola, Fegredo pracuje, najdete v samotném závěru. Tam totiž vydavatel, Comics Centrum, přidal několik stránek "náčrtníku" i s poznámkami autorů. Jde o zajímavý doplněk, který napoví víc o tom, jak vypadá tvorba dalšího Hellboyova dobrodružství.

Ukázka komiksu

Divoký hon je skvělým příspěvkem do univerza Hellboye, s příběhovými bonusy pro milovníky artušovských bájí. Kolem nich se totiž pohybuje tentokrát. Každopádně, jde o příležitost vrhnout se na klasiku, kterou komiksový fanoušek nepomíjí.

Běžná sekce: