Last Tinker: City of Colours


Last Tinker, zajímavá hopsačka s hravým barevným světem okolo vás, která postupem času hodně překvapí. Spoustu zajímavých věcí si o hře přečtete už v předcházejícím preview, teď je čas na dojmy z celé hry.

Pravda je taková, že pro preview byla vybrána asi ta nejméně zajímavá část. Sice výborně posloužila jako tutoriál ovládání, ale pravděpodobně jste se dost ztráceli v tom, co se okolo vás děje a co je vlastně cílem. Jen jste skákali pořád dál a dál.

Last Tinker

Hra byla opravdu utnutá před velkým zvratem. Jak začíná samotný příběh, styl hraní se mění. Náročnost stoupne (a občas pozlobí – zvlášť když nevíte, kam máte teda jít) a při některých herních zapeklitostech už vám začne výrazněji pracovat mozek.

I boje se stávají zajímavější a náročnější. Vašim protivníkem se totiž stává z počátku neznámá Pochmurnost, která zbavuje svět Colortownu barev a klade vám do cesty nejen překážky, ale i všemožné protivníky. Které likvidujete stylově – tím, že je obarvíte a poté zničíte.

Last Tinker

Okolo barev se ostatně motá celá hra. A na vašem hrdinovi Koruovi neleží jiné břímě, než vzít si na starosti záchranu celého barevného světa.

Možná si řeknete, že i tak to bude nějaká nudná hopsačka. Pravda ale je, že si užijete spousty dialogů – a byť jsou občas dost otravné, rozkrývají a utvářejí kolem vás celkem zajímavý příběh s řadou různorodých postav.

Last Tinker rozhodně není hrou, která by vám zavařila mozek. Pro dospělé i děti je to zábavná pohodovka, která rozhodně nezapadá mezi ostatní tituly. Jen to ovládání by chtělo víc odladit, stejně jako plynulost hry, která se bude na slabších strojích sekat i na nejmenších detailech.

Last Tinker

Nebýt toho, šlo by o opravdu výjimečnou hru. Takto je to velmi slušný nadprůměr. Nelze však než doporučit, mrmlání barevných postaviček je celkem zábavou.

Běžná sekce: