Magic The Gathering: Chandra


Herní nebo fantastický svět, který by dnes neměl svůj komiks, jako by nebyl. Bylo tedy jen otázkou času, kdy i v českém vydání dojde na fenomén, který se u nás dávno zakořenil – nesmrtelnou karetní hru Magic: The Gathering. A začínáme rovnou příběhem jedné z nejznámějších postav, sférochodkyně Chandry.

Obálka komiksu Pro ty, kteří nejsou s multivesmírem Magic: The Gathering tak sžití, krátký úvod. Sférochodci jsou mocné postavy, které mají schopnost přecházet mezi sférami, tedy jinak oddělenými světy. Právě v různých sférách se odehrávají jednotlivé expanze Magicu a právě sféry mu dodávají onu obrovskou různorodost postav a tvorů, které známe z karet.

Chandřin příběh navazuje na předchozí události, které se odehrály v tomto multivesmíru. Jejich neznalost je pro čtenáře mírným limitem, ale komiks to celkem zvládá vyvažovat dostatečným vysvětlováním a pohledy do minulosti. Ta to totiž hraje v příběhu velkou roli, neboť s minulostí se právě Chandra snaží vyrovnat. A vyrovnává se s tím po svém, neboť její doménou je oheň. Takže o ohnivé efekty skutečně nebude nouze.

Komiksový Magic je důležitým zaplněním díry na komiksovém trhu. Ano, je to oddechovka, ale plná toho, co je na Magicu nejlepší. Tedy různorodých světů a jejich postav, kouzel a akce. Rozhodně jde o povinnost pro každého fanouška. A doufejme, že na Chandru brzy naváží i další příběhy. Multiverzum Magicu i jeho fanoušci by si to rozhodně zasloužili.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: