Modrá Crew: Kroniky legie


Modrá Crew je na českém trhu unikát. Jde o kombinaci komiksového časopisu a komiksových knih: Formátem kniha, pravidelností časopis. Do toho přidejte hlasování předplatitelů o tom, co vyjde v dalších číslech za nový příběh. A tak jsme se zatím mohli dočkat poměrně zajímavých kousků. Tím nejnovějším jsou Kroniky legie.

Obálka komiksu Těšte se příběh jedné z nejznámějších postav lidské mytologie, Drákuly. Navíc ve skutečně novém originálním pojetí. Zapomeňte na pití krve neposkvrněných panen i na pronásledování lovci čarodějnic. Ne, tentokrát na vás čeká příběh o bratrovražedném souboji. Bratři Drákula a Radu, jako den a noc se střetávají hned v několika časových rovinách, které se v celém komiksu prolínají. Vrcholný středověk Rumunska, španělská invaze do Latinské Ameriky, Napoleonské války či viktoriánský Londýn. Na to vše se můžete těšit. I na tu krev nakonec dojde, byť trochu v jiném gardu.

Spolu s měnícími se dějinnými událostmi se mění i styl vyprávění. Od výpravných střetnutí, po výpravy několika postav až po komorní dramata. A to vše i v jiném grafickém stylu, neboť do kresby se zapojila hned čtveřice malířů.

Obálka komiksu Modrá Crew rozhodně patří k těm nejlepším počinům na českém komiksovém trhu. Do rukou komiksových fanoušků se totiž pravidelně dostanou díla, které by možná v běžné produkci minuli. A to by byla škoda, jak ukazují právě Kroniky legie. V kombinaci s možností volby dalších pokračování (a limitem, že se jednotlivé příběhy táhnou maximálně přes dvě knihy) se před čtenáři otvírá spousta zajímavých zkušeností.

Kroniky legie v tomto mohou být dobrou ochutnávkou. I díky své příběhové a výtvarné pestrosti. Navíc vyšly ve dvou číslech Modré Crwe, takže jde o skutečně pořádnou porci komiksu za velmi přátelskou cenu.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: