Mýty 1: Legendy v exilu


O komiksové sérii Mýty jsme už na webu několikrát psali. Příběh jsme tehdy nesledovali úplně od počátku, což ale nevadilo, neboť jsme měli k ruce stručné představení postav a základů příběhu. Teď je ale na řadě tento nedostatek napravit a s celou tou pohádkou začít hezky od začátku, tedy od prvního dílu.

Obálka komiksu Pokud jste se zatím se světem komiksových Mýtů nesetkali, tak ve zkratce: Poté, co jejich domovy napadl neznámý Nepřítel, prchly před ním četné pohádkové postavy do exilu, kterým se stalo město New York. Právě v něm si založili malou enklávu zvanou Mýtov a museli se začít vypořádávat s potřebou se nějak uživit v reálném světě. Někdo se stal pomocníkem v restauraci, jiný zastává roli v úředním kole Mýtova.

Postavy jako Sněhurka či Zlý vlk ale zdaleka nejsou tak šablonovité jak v pohádkových příbězích. Mýty rozkrývají jejich někdy složité charaktery a vzájemné vztahy. Nejsou to nějaké dětinské postavičky, ale více či méně dospěle se chovající postavy. Z nichž některé nejsou žádnými svatoušky.

V tomto ohledu představuje úvodní díl série Legendy v exilu příjemný výkop celého příběhu. Postav se na scénu dostává spíše méně a zároveň mají dost prostoru se projevit. A přestože z následujících dílů víme, že nás čeká mnohem rozsáhlejší příběh, první kniha se soustředí na uzavřenou epizodu kolem vyšetřování záhadného (a hodně krvavého) zmizení Růženky. A je tak perfektní nezávaznou ochutnávkou toho, co vás bude čekat v dalších dílech.

Ukázka komiksu

Pokud máte chuť na neobyčejné dobrodružství, které má příjemný spád, a přitom není nijak povrchní, tak jsou Mýty dobrou volbou. Nejen výstrahou na obálce nejde o četbu určenou pro děti. Velkou část narážek a hlavně nadsázky si totiž užijí spíše ti, co už si sami něco prožili. Stejně jako jednotlivé pohádkové postavy.

Běžná sekce: