Nesnáším pohádkov 1: A jestli neumřela, vyšiluje dodnes


Představte si, že jste malá holčička, která si hraje s princeznami, jednorožci a dalšími pohádkovými bytostmi. Svět je veselý a usměvavý a září pastelovými barvami duhy. Jaké by to bylo, zažít dobrodružství ve světě, kde tohle všechno skutečně existuje a není jen součástí vaší představivosti? Určitě skvělé!

Obálka komiksu Jo, určitě skvělé – pokud v takovém světě neuváznete na dlouhá desetiletí. To se přesně stalo malé Gertrudě, která se už pěkných pár desetiletí trmácí Pohádkovem při marném hledání cesty ven. Společníka jí přitom dělá moucha Láďa, který už by si asi přál jediné – aby Gertruda z Pohádkova konečně vypadla. A ty stejné pocity mají asi i ostatní bytosti tohoto kouzelného světa. Pokud jsou tedy ještě naživu, protože Gertruda se už dávno rozhodla nehrát podle pravidel a místo řešení hádanek se k cestě ven prosekat.

Ano, nečekejte žádný pohádkový příběh. Tohle je ve skutečnosti jeden velký masakr pohádkových bytostí. Ze stránek komiksu neodkapává krev snad jen díky výtvarné stylizaci, která by mohla být přesně v takových běžných pohádkových knihách pro malé děti. Už při pohledu na název a obálku ale asi nikoho nenapadne, že by tohle byla četba pro malé ratolesti. Pokud jim tedy nechcete ukázat, že svět je růžový jen na oko.

Nesnáším pohádkov je prostě maximální zábava. Základní zápletka dává tvůrcům do ruky pořádný kalibr, aby nemuseli šetřit humorem. Tedy pořádně černým a morbidním. Milý vtípek byste pohledali stejně těžko jako pozitivní vlastnosti hlavní hrdinky. Pokud vám ale nebaví trocha pohádkové genocidy – no dobře, pořádná dávka – budete se královsky bavit.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: