Netvora 1: Probuzení


Komiksové nakladatelství Crew fanoušky zásobuje nejen tradičními klasikami či dlouhodobě úspěšnými sériemi, ale i komiksy, které si popularitu vydobyly teprve v nedávné době. A mezi ně jednoznačně patří rozbíhající se Netvora, epická fantasy s prvky steampunku a art deco, jejíž první sešit vyšel v originále teprve na sklonku roku 2015. Od té doby ale tato série posbírala hned několik cen či nominací na ně a netrvalo dlouho a dostala se i k nám.

Obálka komiksu A komiksový čtenář se má skutečně na co těšit, protože první kniha patří k tomu nejzajímavějšímu, co se nám v poslední době dostalo do rukou. Netvora je kresbou i příběhem rozhodně originální, ale na druhou stranu to s originalitou nepřehání tak moc, aby se z ní stal jen obtížně čitelný komiks. Jakmile se v knize čtenář zorientuje, košatý příběh ho doslova pohltí. Už z jeho bohatosti je jasné, že tohle nebude žádná jednorázovka, ale série, která bude dlouho bavit.

Celý příběh se odehrává v neméně zajímavém fantasy světě, ze kterého přinese první kniha skutečně jen ochutnávku. Ta umožní se zorientovat v některých jeho reáliích, ale je jasné, že mnohem víc toho je ještě skryto a bude snad odhaleno později. A podobně jsou na tom i jednotlivé postavy – historie hlavní hrdinky samotné je i pro ni částečně skryta v mlze, a to ani nemluvíme o motivech dalších více či méně přátelských postav, které se okolí ní pohybují.

Netvora je komiksem, který by mohl nadchnout čtenáře, kteří hledají i na našem trhu zajímavou fantasy sérii. Těch totiž u nás skutečně nevychází příliš mnoho. Navíc, začínáme od nuly, což je ideální příležitost nastoupit do tohoto cenami ověnčeného vlaku. Jen to bude trochu pomalejší jízda, protože aktuálně se u originálu čeká teprve na vydání třetí knihy. Ale to by vás u tohoto komiksu určitě nemělo odradit.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: