Pravěk


Pro všechny fanoušky Mamutíka a jeho pravěké tlupy či pravěkých lovců obecně, desková hra Pravěk vás vyšle na loviště, na kterých nebudete jen sbírat bobule a lovit ryby, ale i chytat medvědy či lovit mamuty. Prostě dělat co můžete, abyste nakrmili hladové krky vašeho kmene a rozmnožili jeho řady.

Obal hryPravěk je hra pro 2-6 hráčů, přičemž doporučujeme hrát spíš ve více. Ve dvou je hra až překvapivě rychlá a rozhodně po vás nebude vyžadovat uváděných 60 minut.

Cílem hry je vlastně rozmístit po herním plánu (který tvoříte náhodně z různě přikládaných dvoj-hexagonů) 13 příslušníků vaší tlupy. Univerzální měnou je zde jídlo – to potřebujete jak na rozšiřování kmene, tak jeho krmení.  A na nákup lepších nástrojů a vědomostí.

K čemu poslední dvě zmiňované? Vědomosti jsou jakési univerzální vlastnosti, které umožňují vašemu kmeni získat výhody (například, že se vám nezkazí jídlo). Nástroje vám pak umožňují lovit a získat jednotlivé druhy potravy. A čím pokročilejší (a dražší nástroj), tím víc jí získáte.

Pravěk je zábavnou hrou, kterou alespoň zpočátku dost kazí zmatečně popsaná pravidla. Alespoň při našem testování jsme s nimi celkem dost válčili. Což se ještě kombinovalo s tím, že jsme první hry hráli jen ve dvou – a to vyžaduje zapojení speciálních pravidel, které vytvářely ještě větší zmatek.

Rozbalená hra

Jakmile vám ale hra přijde pod ruku (a možná si pravidla malinko poupravíte) a hrajete ve více hráčích, je Pravěk opravdu pohodovou a celkem jednoduchou hrou, na kterou se určitě nebude prášit. Jen to chce na začátku zatnout zuby a prokousat se pravidly k zábavné podstatě hry, která mechanismy vychází z populárního Vysokého napětí.