Prázdninové novinky


Za ty více než tři měsíce, které uplynuly od napsání posledního článku o rozvoji tohoto webu, se stalo mnohé. Předně přibyla spousta obsahu pro registrované uživatele - jak nového, tak ze starých webů (které už moc dlouho fungovat nebudou). Po vší téhle práci, která už se blíží k závěru, se dostane i na další součásti Wargaming.cz, tentokrát už přístupné všem i bez registrace (ta se však stále vyplatí, pokud chcete vědět víc).

První novinkou v tomto výčtu bude přesun historického webu Via Historia na subdoménu Wargaming.cz, takže stránky získají to, co potřebuje jakýkoli pořádný web věnující se wargamingu - svou část věnující se historii. Via Historia je už teď celkem rozsáhlým počinem a to je přitom na její novou verzi připraven četný nový obsah. Pokud máte rádi starověk a středověk, zvlášť ten z oblastí, o kterých se v naší domovině z historických knih moc nedovíte, máte se na co těšit.

Druhou novinkou se rozjede i sekce Fantastika, která zatím zeje prázdnotou (byť i pro ni už je pár kratších článků o některých zásadních dílech připraveno). A myslím, že to bude zahájení ve velké stylu. Líbil se vám film Salomon Kane? Nebo komiks o něm? Vzhledem k tomu, že jsou díla R. E. Howarda dle českého autorského zákona už díly volnými, měl jsem i volné ruce pro jejich překlad. Krom několika doprovodných článků se tak můžete těšit na dvě povídky o tomto hrdinovi z fantastikou okořeněného konce 16. století - "Skulls in the Stars" a "Rattle of Bones".

Doufám, že se budou povídky o Solomonu Kaneovi od R. E. Howarda líbit i těm, kteří s ním dosud neměli co dočinění. Tentokrát jsem se snažil o poněkud doslovnější překlad, tak jsem zvědavý, jak se vám to bude pozdávat.

Na první dobrodružství Solomona Kanea se můžete těšit v nejbližších dnech. K přesunu a aktualizaci Via Historia pak dojde někdy na přelomu srpna a září podle aktuální časové situace. Mezitím bude samozřejmě nadále aktualizována sekce pro registrované uživatele.

Běžná sekce: