Preview: Last Tinker


Dostala se nám pod ruku preview verze jedné zajímavé skákačky. Tak pokud chcete oprášit gamepady nebo potěšit mladší sourozence (potomky), pokračujte dál, protože Last Tinker: City of Colours by vás mohl zajímat.

Logo hry

Náš hrdina, Koru, žije na okraji města Colortown. Jeho svět je tvořen papírem a barvami, ze kterých lze stvořit prakticky vše (pokud jste viděli Lego film, tak budete na správné lodi). Jen tu pod hladinou bublá velká hrozba. Čtvrti jednotlivých barev se začínají separovat a vícebarevné je už jen Koruovo předměstí. A je jasné, že se do tohohle dění, které hrozí zkázou celého Colortownu, náš hrdina zaplete.

Hra se chystá na léto 2014 pro Windows, Mac a Linux – a přestože to možná láká k ovládání klávesnicí, držte se v tomhle případě zmiňovaného gamepadu. V Last Tinkerovi prozatím zlobí kamera a gamepadem to mnohem víc vybalancujete a užijete si plynulejší zábavu.

Ukázka hry

Čeká na vás popobíhání po relativně lineární cestě, jednoduché souboje a další radosti tohoto typu her. Je jasné, že tahákem Last Tinkera je především milý papírový svět, který opravdu potěší. O to víc pak překvapí, že prakticky bez reakcí můžete vesele (ze začátku se vám to stane často) mlátit chudáky ostatní postavy a to jen, že se překliknete o tlačítko místo zahájení dialogu.

Ukázka hry

V současnosti vyžaduje Last Tinker poněkud výkonnější stroje (testováno bylo skoro na nejnižší grafické nastavení), ale o to se zřejmě tvůrci postarají během ladění hry, na které mají ještě nějaký ten měsíc.

Ukázka hry

Last Tinker: City of Colours rozhodně nemá našlápnuto být vyloženou peckou. Ale pokud se podaří vyladit těch pár výkonnostních much, tak milá grafika, příjemný příběh a pěkné prostředí udělají své především u mladšího obecenstva. Ačkoli ti, kteří mají rádi jednoduché skákačky, si u téhle hry odpočinou také.

Běžná sekce: