Průvodce světem Warhammeru: Chaos


Chaos je vtělením zla ve světě Warhammeru. Ničivé síly, kterým dominují čtyři bohové Chaosu, netouží po ničem jiném než zotročení všech ras světa a jejich zkáze. Chaos se živí na duších, strachu a nenávisti. Je to vtělená zkáza, která neustále hrozí zničením všeho svobodného.

Když před mnoha věky na svět Warhammeru přišli Pradávní, napojili i jej na svou síť mezihvězdných bran, které jim umožňovaly cestovat neuvěřitelnou rychlostí. Když však přišel pád Pradávných, netrvalo dlouho a i tyto brány se zhroutily. Skrz ně pak začal do světa Warhammeru proudit Chaos, který hrozil, že jej celý pozře.

Za cenu obrovských obětí se vznešeným elfům podařilo síly Chaosu ve světě svázat a omezit tak jeho příliv. Ovšem ani oběti těch nejmocnějších elfích mágů nestačily na to, aby byly zhroucené brány zcela uzavřeny. Chaos tak může dál vstupovat do světa a jednou za čas sebere dostatek sil, aby se znovu pokusil celý svět ovládnout.

Šampión Chaosu v boji proti kouzelnici

Chaos na sebe bere řadu podob. Jeho nejčistějším ztělesněním jsou démoni, tvorové z nočních můr, kteří vládnou neskutečnou mocí. Chaosu se oddala i řada lidí a příslušníků jiných ras. Z nich se stávají jeho válečníci a šampióni. Nebo, rozmarem temných bohů, se změní v mutanty nejroztodivnějších podob. V lesích a horách pak žijí bestiáci, napůl lidští a napůl zvířecí tvorové, které sužují usedlosti a menší města.

Chaosu vládne čtveřice bohů. Khorne je bohem boje a krveprolití. Tzeentch bohem proměny a magie. Slaaneesh vládne rozkoši a naplnění. A Nurgle je bohem nemoci a epidemií. Tato čtveřice a její oddaní sluhové se neustále sváří mezi sebou. Když však pro jednou odloží své půtky a spojí se, mohou se začít všechny rasy světa třást strachy.

 

Obrázek v tomto článku pochází z artworků ke hře Warhammer Online.

Běžná sekce: