Průvodce světem Warhammeru: Elfové


Elfové jsou rasou stejně pradávnou rasou jako trpaslíci. Jsou to mistři magie i umění. Kde jsou trpaslíci hrubí, tam jsou elfové jemní. Kde jsou trpaslíci přímočaří, elfové promýšlejí a uvažují. Je to rasa, která postavila svou moc na vědomostech. Zároveň se však nebojí boje. Její válečníci patří mezi ty nejschopnější ve světě.

Ovšem elfů je málo. Před dávnými dobami se jejich rasa vyčerpala bojem proti Chaosu. Zachránila svět, ale ztratila vlastní budoucnost. To ale nebylo vše, část z elfů sama propadla vábení temných sil a přidala se na jejich stranu. Temní elfové, jak jsou nyní známi, jsou rasou žijící na dalekém severu, neustále intrikující proti svým bývalým bratřím. Jsou to krutí otrokáři a ještě krutější nepřátelé, kterým není nic drahé.

Vznešení elfové v boji proti svým temným bratrancům

Když před tisícovkami let zanechala Válka vousu rasy trpaslíků i elfů v troskách, byli vznešení elfové, jak jsou nyní nazýváni, donuceni opustit své državy ve Starém světě a stáhnout se na ostrov Ulthuan, který je jejich domovem.

Ne všichni však byli ochotni odejít. V lese Athel Loren zůstala silná elfí enkláva, která nechtěla opustit svou domovinu. Pod korunami stromů postupem času splynula s přírodou a stala se takřka její součástí. A tak vznikli lesní elfové, národ žijící v symbióze s lesem a chránící jeho rovnováhů.

Vznešení elfové, přestože oslabení celými věky plnými válek na svůj úděl nerezignovali. Jsou rozhodnuti dokončit své dílo a ochránit svět před hrozbou Chaosu. Byli to oni, kdo několikrát zachránil říši proti vpádům démonů ze severu. A je jasné, že tato pradávná rasa stále neřekla své poslední slovo.

 

Obrázek v tomto článku pochází z artworků ke hře Warhammer Online.

Běžná sekce: