Průvodce světem Warhammeru: Orkové a goblini


Orkové a goblini jsou jako nákaza šířící se celým světem Warhammeru Fantasy Battles. Není mnoha míst, na které by nohy zelenokožců nikdy nevkročily. Orky a gobliny naleznete v každých horách, v každém lese, v každém podzemí a v každé pustině nejen Starého světa.

Zelenokožce tvoří mnoho příbuzných ras. Nejvýše v hierarchii stojí orkové, kteří jsou nejmohutnější a nejsilnější. Jsou to brutální tvorové, kteří rádi prokazují svou dominanci na svém okolí. Nedokáží žít v klidu a neustále vyhledávají boj – a když už nemají vnějšího nepřítele, rádi se sváří mezi sebou.

Orkové a goblini

Hluboko pod nimi jsou goblini, malí tvorové s velkým nosem, kteří se všude objevují v nepřeberném množství. Jsou to vychytralí a zákeřní tvorové, ke kterým není nikdy radno se obracet zády. Zároveň jsou ovšem zbabělí, a proto se takřka zásadně pohybují ve skupinách.

Zelenokožci žijí v kmenech. Ty mohou být jak směsicí jednotlivých ras zelenokožců, tak kmeny čistě tvořenými například gobliny. V čele kmenů stojí ti nejsilnější či nejvychytralejší členové kmenů – ti, kteří měli dost síly nebo schopností, aby svrhli předchozí vůdce.

Objeví-li se nějaký obzvláště silný orčí vůdce, tak jako magnet začne přitahovat ostatní zelenokožce. Jejich množství může dosáhnout až takové kritické hodnoty, že spustí Waaagh!, dobyvačné tažení, které neohrožuje jen bezprostřední okolí, ale celé země a národy.

Zelenokožci jsou jednou z nejčastějších hrozeb, na které lze ve světě Warhammeru narazit. Jsou to brutální protivníci, neustále žíznící po boji. Obvykle postupují přímočaře - a co nejrychleji se touží zapojit do bitvy.

 

Obrázek pochází z přebalu staršího vydání Orcs & Goblins Battalion ke hře Warhammer Fantasy Battles od Games Workshop.

Běžná sekce: