Requiem, upíří rytíř 1: Vzkříšení


Jsou fantasy světy, které nemají moc daleko k realitě – občas se v nich vyskytne drak nebo nějaké to kouzlo, ale jinak by se klidně mohly odehrávat někde v Severním Irsku nebo Chorvatsku. A pak tu jsou fantasy světy, které realitu ostrouhají až na dřen a nasadí jí úplně jiná pravidla a obsah. A to je případ komiksové série Requiem, upíří rytíř.

Obálka komiksu V něm se podíváme do světa Vzkříšení, pekla, do kterého se znovuzrozují hříšníci. Pekla, kterému vládnou upíři dodržující bizarní pořádek. Pokud tedy tomu, co vás na stránkách komiksu potká, dokážete říkat pořádek. Řada věcí je v něm totiž obrácená než v realitě (běh času), zatímco jiné jí zas tak vzdálené nejsou (hierarchické uspořádání společnosti upírů). V tom ohledu vás čeká spousta překvapení.

Komiksů evropského původu je v českém vydání mezi jejich americkými a japonskými protějšky pořád jako šafránu, ale evropští tvůrci dokáží tvoři opravdu originální díla, což je i výsledek práce Pata Millese a Oliviera Ledroita. To ještě umocňuje velkoformátové vydání komiksu, na kterém si lze vychutnávat jednotlivé detaily mnohdy šíleného příběhu a které mu dodává punc výjimečnosti, jaký si zaslouží.

Přestože je hlavní linka občas trochu předvídatelná, v jednotlivých scénách dokáže komiks skutečně překvapovat. V knize Vzkříšení na vás čekají první tři ze třinácti dílů série a nezbývá se než těšit, co tento komiks nabídne dál. Potenciál na to rozhodně má, což jistě ocení i mnozí čtenáři. Na druhou stranu, není to nic pro útlocitné, ale naopak pro ty, co mají rádi pořádně temnou atmosféru. Té je v knize skutečně vrchovatě.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: