Requiem, upíří rytíř: Kniha druhá


Už v předchozím článku o komiksové sérii Requiem, upíří rytíř jsme si řekli, že tento komiks jde skoro na dřeň možností fantasy. Svět Vzkříšení je zároveň opakem i spojením našeho vlastního světa. Spousta věcí v něm je obráceně – kde jsou na planetě Zemi moře, tam je na Vzkříšení pevnina; stáří je mladím a mládí stářím; a takto by šlo pokračovat. Zároveň se do Vzkříšení znovu rodí postavy snad ze všech období lidského světa, stejně jako do nich pronikají roztodivné technologie z minulosti i budoucnosti.

Obálka komiksu Druhá kniha série v přívalu originálních prvků poněkud polevuje a namísto toho se soustředí na děj. To není nijak na škodu a formát knihy (velikost i rozsah) umožňuje rozehrát zábavu na pěkných pár hodin. Zvlášť, když se v ní střídají odlehčenější i vážnější okamžiky, boj i útěk.

a tomto místě by mělo zaznít důrazné varování. Pokud jste nečetli první knihu, nezkoušejte ji přeskočit. V záplavě postav i podivností Vzkříšení se snadno ztratíte. A pokud jste předchozí díl četli před delší dobou, lze jen doporučit alespoň rychlé oživení. V těchto dvou mohutných knihách totiž Pat Mills a Olivier Ledroit rozjíždějí epos s řadou příběhových linií. A se spoustou postav s nejrůznějšími motivacemi, jejichž jednotlivé aspekty se na sebe jeden po druhém nabalují. Bez patřičné znalosti toho, co už bylo řečeno, vám pak některé věci nebudou dávat takový smysl nebo budou matoucí.

Ze série Requiem, upíří rytíř se tak stalo na komiksové poměry náročné čtivo. Pokud mu ale věnujete čas, odměnou vám bude skutečně nevšední zážitek z originálního světa, jednotlivých postav i fantasy eposu, kterému se mezi komiksy opravdu jen málo co vyrovná.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: