Rocket: Chlupatý a nebezpečný


Obálka komiksu Komiksového humoru není nikdy dost. A superhrdinskou stáj Marvelu už na českém trhu nezastupuje jen Deadpool, ale i jeho kolega z hloubi galaxie Rocket. Tedy Deadpool se dokáže vetřít i do tohohle komiksu, ale i to už je jiná věc. Rocketa a jeho parťáka Groota už zná spousta lidí z filmového plátna jako člena týmu Strážců galaxie, skupiny hrdinů, která má daleko ke vzorným ochráncům pořádku – ale i tak se často připlete do záchrany nějaké té planety nebo rovnou vesmíru.

V tomto komiksu však hraje hlavní roli Rocket, mývalovi podobný milovník velkých zbraní a sotva zapříčiněného násilí. Užijeme si i pár scének s Grootem, byť ten má oproti filmům mnohem menší roli a je spíš jen přívěskem, který ve vhodnou chvíli Rocketa zachrání, anebo dostane pěkně na frak.

Zmíňka o Deadpoolovi nebyla v úvodu náhodou. Komiksový Rocket se mu v mnohém podobá jak v grafickém provedení, tak stylu humoru. Takže pokud máte rádi Deadpoola, oblíbíte si i tohoto drsňáckého vtipkujícího mývala. Na druhou stranu ale podobnost není úplná – ozvláštnění není jen v prostředí, které je u Strážců galaxie přeci jen různorodější (různé mimozemské rasy a jejich ještě více mimozemské zvyklosti), ale i tím, že Rocket je snad ještě více sebestředný než Deadpool. To, kterou postavu si oblíbíte více, asi bude záviset na vašich preferencích, ale v tomto ohledu komiksový Rocket rozhodně nehraje druhé housle.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: