Sherlock 2: Slepý bankéř


Sherlock jako manga? Dvojice scénáristů Steven Moffat a Mark Gattis spolu s kreslířem Jayem nám už v podruhé ukazují, že to je kombinace, která k sobě náramně sedí. A zvlášť v tom případě, kdy komiks přímo adaptuje oblíbený seriál z produkce BBC v hlavních rolích s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanem.

Obálka komiksu Pořád platí, že si komiksové zpracování na nic nehraje a věrně následuje vyšetřování podivných znamení a ještě podivnějších úmrtí, po jejichž stopách se Sherlock s Watsonem vydali i v seriálu. Toho se ostatně poctivě drží i kresba, která nic nepřehrává, ale zároveň využívá typických nástrojů mangy k vyjádření chování i emocí jednotlivých postav. A nutno říct, že po přečtení komiksu už si čtenář asi žádné jiné, než manga zpracování představit nedokáže.

Z předchozího vyplývá, že pokud jste druhý díl první řady seriálu Sherlock z produkce BBC už viděli, nebudete v nejmenším překvapeni. Na druhou stranu, z vlastní zkušenosti mohu říct, že to prožitku ze čtení (a současnému napětí) nijak nebrání.

Druhý díl rozjíždějící se manga adaptace Sherlockových eskapád drží nastavenou laťku, a tak pokud máte rádi seriálovou předlohu nebo postavu tohoto geniálního vyšetřovatele obecně, nelze než vám Slepého bankéře doporučit. A pokud ne – prolistujte pár stránek a dost možná zjistíte, že vás postupně se stupňující akce nenechá knížku odložit až do jejího úplného konce.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: