Sherlock 3: Velká hra


Komiksový manga Sherlock inspirovaný populárním seriálem BBC uzavírá první řadu. Díl Velká hra byl zároveň zřejmě největší výzvou, která tvůrce komiksu potkala. Děj se totiž překotně vyvíjí i v televizní předloze, s čímž samozřejmě komiks jako médium obecně jen těžko drží krok. Povedlo se to tvůrcům Sherlocka?

Obálka komiksu Hned na úvod musíme říci, že ano. Občas sice narazíte na trochu umělou zkratku, ale ta nepůsobí o nic rušivěji než v předchozích dílech. Zdá se, že tvůrci (mezi nimiž je i scénárista televizního originálu) už zvládli chytit tempo příběhů a převod pohyblivých obrázků do těch statických už je pro ně skoro rutinou.

Tato rutina je mincí o dvou stranách. Na jednu stranu zajišťuje kvalitní přenos předlohy na papír. Na stranu druhou nás vlastně tvůrci nemají čím překvapit. Kdo seriál viděl, ví přesně, co ho čeká. Jak ale mnozí jeho diváci potvrdí, kvalita příběhů zvláště první televizní série nastavila laťku hodně vysoko. A je tak radost si je znovu prožít. Byť trochu jiným způsobem.

Velká hra potěší jak fanoušky televizního seriálu, tak ty, kteří s ním zatím neměli tu čest. Zároveň je i sama o sobě zajímavou studií toho, nakolik si mohou být televize a komiks blízko. Odpověď najdete na stránkách Sherlocka, ale už z výše uvedeného je asi jasné, že to jde. A může to být hodně zajímavá zkušenost.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: