Storm: Kroniky Pandarve


Stejně jako v mnoha jiných oblastech, jsou i mezi komiksy takové, které patří mezi legendy. Nad takovými legendami leckdy mávnete rukou, protože jsou sice fajn, ale otisk doby na nich zanechal příliš velkou stopu. To ale rozhodně není příklad komiksové série Storm, kterou u nás Crew vydává v rámci své řady mistrovských děl evropského komiksu.

Ukázka komiksu Ne, rozhodně nejde tvrdit, že byste na Stormovi nepoznali, že už má nějaký rok za sebou. Na to jsou hlavní hrdinové až moc kladní, hordy nepřátel pro ně skýtají jen malou výzvu a dámské postavy jsou většinou nadprůměrně vybaveny po všech stránkách. Hlavní devíza příběhů se skrývá v jejich originalitě. Přestože víte, že výsledek zápasu bude vítězný, tak cesta, kterou se vše vydá, zůstane do poslední chvíle otevřenou. A protivníci hlavních hrdinů oproti nim rozhodně nejsou černobílí. Někteří jsou zlí, jiní se jen snaží změnit svět okolo sebe. To vše ale bledne ve srovnání s úžasnou představivostí, která se projevila v samotném světu Pandarve. Světu, ve kterém je spousta věcí (jako třeba gravitace) úplně naruby, než je známe.

Zároveň je české vydání Kronik Pandarve skutečně pořádnou knihou, ve které je spojeno hned pět dílů celé série. To znamená, že rozhodně nejde o nějakou rychlou jednohubku. Naopak, na velkorysém prostoru se toho stihne odehrát skutečně mnoho.

Pokud chcete nahlédnout do pulpové historie komiksu, do doby, kdy byl hrdina skutečný hrdina, zachraňoval své souputníky jako na běžícím pásu a stejným tempem kosil své nepřátele, nesáhnete s komiksem Storm: Kroniky Pandarve vedle. Toho všeho se tu dočkáte – a spolu s tím i spousty výtečných nápadů, které nevyprchaly ani po desítkách let.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: