Temná věž – Pistolník 2: Sestřičky z Elurie


Pistolník Roland je legendární postava z pera mistra hororu Stephena Kinga. A zatímco v románech sledujeme jeho hlavní cestu za Temnou věží a jejím tajemstvím, vznikla celá komiksová série věnující se tomu „co bylo předtím“. Podobná přidružená díla se obvykle neblíží kvalitám originálu, jen čerpají z jeho jména a samy jsou kvalitativně o pár tříd níže. Sestřičky z Elurie ale ukazují, že tomu tak být nemusí.

Obálka komiksu Abychom vás zase netahali za nos, komiksové zpracování je přeci jen mnohem oddechovější četbou než románový pistolník. Ale v tomto oboru jde o komiks, který má rozhodně co dát. A ke kterému se budete chtít vracet. Na malém prostoru totiž dokáže rozehrát dost hluboký příběh. Kdy naposled jste četli komiks, ve kterém by byl jeho hrdina půl knihy na jednom a tom stejném místě? A přitom by se napětí dalo doslova krájet?

Přesně v duchu Temné věže se okolo hlavního hrdiny odehrává spousta záhadných a podivných věcí. Řada z nich se časem vysvětlí, některé z nich zůstanou navždy nevyřčené a jen trochu naznačené. Bude tak na vaší představivosti, co za různými narážkami uvidíte. Sestřičky z Elurie jsou v tomto ohledu skvělým komiksem.

Komiksová série Temná věž je samozřejmě určena primárně pro fanoušky pistolníka Rolanda. Na druhou stranu, narážky a odkazy na samotnou románovou sérii jsou jen drobné, a tak si tyto příběhy rozhodně vychutnají i tací, kteří Temnou věž nečetli a chtějí prostě zkusit něco originálního. A to Temná věž rozhodně je, neboť v sobě kombinuje prvky westernu, fantasy a světa po tajuplné apokalypse. Atmosféra Temné věže je prostě nezaměnitelná a nese ji v sobě i její komiksové zpracování, které své předloze rozhodně nedělá ostudu.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: