Temná věž: Pistolník – Cesta začíná


Magnus opus Steva Kinga, cyklus Temná věž, patří mezi příběhy, které nejenže dokáží své čtenáře uchvátit, ale jsou i důkazem autorovy úžasné originality, kterou do svých knih vkládá. V komiksovém zpracování přitom nejde o pouhou adaptaci, ale zcela nové dobrodružství. V něm se vracíme v něm do mládí Rolanda, Pistolníka, i let relativně krátce po pádu Gileadu. A přestože je Pistolník – Cesta začíná už šestým dílem komiksového zpracování tohoto světa, rozjíždí se v něm zcela nové kapitola příběhu, a tak do rozjetého vlaku mohou v klidu nastoupit i úplní nováčci (ideálně pokud mají zkušenosti s knižní sérií).

Obálka komiksu Přestože pod komiksem není Steven King přímo podepsaný, jistým pojítkem mezi ním a knihou Pistolník – Cesta začíná je Robin Furthová, jeho dlouhodobá asistentka, který na příběhu spolupracovala spolu se scénáristou Peterem Davidem. Díky tomu si komiks zachovává jistou poetiku Temné věže. Na druhou stranu ale komiks očividně nevznikal s ambicí přinést velký filozofický přesah. Jde tak primárně o zábavu pro komiksové čtenáře, kteří jsou zároveň i fanoušky knižního cyklu.

Těžko říct, zda knihu Pistolník – Cesta začíná ocení lidé, kteří jsou Kingovým cyklem zcela nepolíbení. Na to je v ní obsaženo asi příliš mnoho odkazů, které budou neznalí předlohy považovat za celkem zvláštní. Naopak ti, kteří Temnou věž přečetli celou či alespoň z části, si dobrodružství budou určitě užívat. Jen k němu nesmí přistoupit se stejným očekáváním jako ke knižním originálům. Odměnou jim bude zcela nový příběh, který poodhalí další střípky tajemství z tohoto světa.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: