Thanos 1: Thanos se vrací


Filmoví Avengers: Endgame už pomalu klepou na dveře, a tak není nad to zkrátit si čekání některým ze superhrdinských komiksů od Marvelu. A proč to nevzít rovnou od hlavní záporné postavy, mocného Thanose a jeho samostatné série, kterou právě začalo v češtině vydávat nakladatelství Crew. V díle Thanos se vrací na vás navíc čeká hned několik odkazů na příběh, který nás brzy čeká na filmových plátnech. Ačkoli, kdo ví, jak to na nich nakonec dopadne...

Obálka komiksu Thanos je rozhodně rozporuplnou postavou. Na jednu stranu, jeho moc z něj dělá takřka bezkonkurenčního protivníka (a to i bez Kamenů nekonečna). Na druhou stranu, ve své bezohlednosti má občas slabé chvilky, ve kterých – když už ne na straně dobra – stojí na straně neutrality. A tato nepředvídatelnost mu rozhodně dává kouzlo, které si zasloužilo samostatné zpracování.

Bez nějakého velkého prozrazování děje lze říci, že stejně tak jako Thanos přitahuje moc, přitahuje i mocné protivníky. A ať už bude jejich role epizodní (a promění se během chvíle v jeho další oběť) nebo se naopak budou prolínat i pokračováním, o napětí tu rozhodně nebude nouze. Zvlášť, když Thanosovi nevychází tak úplně vše podle jeho představ.

Pokud máte v živé paměti zejména poslední Avengers, sérii o Thanosovi si rozhodně užijete. Potkáte se v ní hned s několika známými postavami, které doplní řada dalších. Proti Thanosovi má totiž smysl jít jenom v týmu, jak jinak! Zároveň je komiksový Thanos příjemnou oddechovkou, ve které autoři zbytečně nehrají na filozofickou strunu. A díky tomu tak mohou prostor věnovat několika záhadám, na jejich rozluštění si musíme tu pár stran, tu do dalšího dílu počkat.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: