Ultimate Spiderman a spol. 1-3


První tři díly magazíni Ultimate Spider-Man a spol. rozjely celou komiksovou řadu ve velkém stylu. Představily nám začátky Spider-Mana v novém moderním podání a přidaly první velkou akci čtveřice Fantastic Four.

Ultimate Spider-Man je, jak už jsme zmínili v představení celého magazínu, poněkud jiným, než klasický Spidey. Celé dobrodružství totiž začíná znovu od začátku. Narazíte nObálka druhého čísla magazínua známé protivníky a projdete i mnoha známými událostmi, ale spousta detailů i důležitějších faktů může být a je trochu jinak. Nemluvě o modernějším hávu, který přeci jen hlavního hrdinu přenáší blíž dnešnímu čtenáři.

Přestože v prvních dílech nedojde na megalomanská střetnutí, o to sympatičtěji a civilněji příběh Petera Parkera působí. Oproti tomu s Fantastic Four už si zajdete dál. Tenhle tým si svůj začátek odbyl v samostatné knize (kterou lze dokonce se slevou zmíněnou v magazínu pořídit), a tak už si může dovolit trochu popustit příběhové uzdy.

Tak či tak nás čekají dobrodružství, která mají i nemají mnoho společného. V obou jsou hlavními hrdiny velmi inteligentní a mladé postavy. Ale zatímco Spider-Man žije alespoň částečně běžným životem, tým Fantastic Four existuje kdesi mimo civilní realitu. Byť tenhle fakt není s akčností jejich příběhu na škodu.

Uvidíme tak, kam dál se obě řady s dalšími díly magazínu posunou (Fantastic Four teď na několik čísel vystřídají X-meni), zatím mají nakročeno zajímavým směrem.

I v otázce kresby jsou obě řady mírné odlišné.  U mě osobně v téhle otázce vede Fantastic Four, ačkoli obě si dokáží velmi dobře poradit v otázce stylu. Moderní americká kresba superhrdinských komiksů rozhodně neurazí a komiksy příjemně rychle ubíhají.

První tři knihy magazínu jsou zajímavým příslibem do budoucna. Obrovským plusem je fakt, že známé série se rozjíždějí pěkně od začátku a od svých čtenářů nevyžadují předchozí znalost dobrodružství svých postav. A zdá se, že nás čeká jen víc a víc akce. A té nemají superhrdinové nikdy dost.

Ukázka komiksu

Více o magazínu najdete na webu nakladatelství Crew.

Běžná sekce: