Umbrella Academy 1: Apokalyptická suita


Superhrdinové jsou základem komiksového světa. Je to kategorie komiksů, která je úžasně různorodá – od superhrdinů, kteří jsou takřka dokonalí a není žádných pochyb, že svého protivníka porazí. Až po ty, kteří nejsou tolik odlišní od padouchů a jejich cesta za úspěchem je hodně trnitá. A jsou tu samozřejmě komiksy, které si berou od obojího něco – třeba Umbrella Academy.

Obálka komiksu Umbrella Academy je opravdu kombinací výše uvedeného. Její hrdinové se dokáží vypořádat takřka s jakoukoli hrozbou. Problém ale je, že mnohem větším protivníkem jsou pro ně často oni samotní. Inu, život superhrdiny není jednoduchý a někdy je dost bolestivý jak po tělesné, tak duševní stránce. To vše platí dvojnásob, pokud jste k takovému životu vychováváni od raného dětství jako tato skupinka superhrdinů, která tvoří velmi disfunkční rodinku.
Apokalyptická suita má v sobě hodně originality. K dokonalosti jí pár detailů chybí, ale rozhodně jde o komiks, který vám v paměti zůstane. I díky kresbě Gabriela Bá, která dala komiksu nadsázku a hravost. A možná i díky tomu, že tvůrcem Umbrella Academy je Gerard Way, frontman kapely My Chemical Romance. Ten dokázal, že má talent nejen na muziku, ale mohl by být i úspěšným komiksovým tvůrcem.

Umbrella Academy: Apokalyptická suita je originálním komiksovým dílem a o jeho popularitě vypovídá třeba i to, že získal prestižní Eisnerovu cenu. Nebo že se stal podkladem pro nedávný seriál z dílny Netflixu. Tahle partička evidentně táhne. A opravdu stojí za to s ní zkusit prožít (protrpět) i jejich příběh.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: