Ú.P.V.O. 2: Duše Benátek a další povídky


Máte rádi komiksového paranormálního detektiva Hellboye? Pak možná víte, že jeho komiks má i vedlejší řadu, která se věnuje speciálně některým jeho kolegům z Útvaru paranormálního výzkumu a obrany (zkratka Ú.P.V.O. – odtud i název komiksového série), jako je oblíbený Abe Sapien či Hellboyova femme fatale Liz Shermanová.

Obálka komiksuCo tuto série od Hellboyovy řady odlišuje, je především formát krátkých povídek. A zejména to, že za nimi stojí různí výtvarníci i scénáristi. A to často jen pod základním dohledem otce Hellboye, Mikea Mignoly.

Díky tomu jednotlivé povídky získávají určitý originální náboj. Je ale i vidět, že řada z přizvaných tvůrců je fanoušky Hellboye a svá díla pojímají spíše jako poctu celé sérii, než jako obyčejný komiks. Nečekejte ani tak výraznou příběhovou odlišnost od hlavní série, ale spíš využití jejích klasických výrazových prostředků. Ale to nijak nevadí – vždyť kvůli nim si Hellboy našel miliony fanoušků po celém světě!

Samozřejmě, jak už to u sbírek bývá, povídky dostávají různě velký prostor. Když mají prostoru dost, jsou to napínavé příběhy, které si nezadají s klasickým formátem Hellboye. No a když ho mají málo... No pak je z toho pěkný kraťas. Ten sice mnoho zvratů nepřinese, ale i tak půjde pro fanoušky série o příjemné dobrodružství.

Pokud jste nestihli první díl Ú.P.V.O., nevadí. S Duší Benátek a dalšími povídkami můžete začít i bez znalosti předchozích příběhů tohohle týmu. Na druhou stranu, pokud dosud nemáte zkušenosti ani se samotným Hellboyem, možná bude lepší začít u něj (pokud jste ale viděli alespoň filmy, nebudete mít problémy). Přeci jen, Ú.P.V.O. je vedlejší řadou především pro fanoušky té hlavní.

Ukázka komiksu

Přesto ale věřím, že s odlišností série Ú.P.V.O. od klasického Hellboye si může tato řada najít i takové fanoušky, pro které se stane tou oblíbenější z dvojice. A pokud tedy znáte Hellboye, zkuste i příběhy jeho kolegů, stojí za to!

Běžná sekce: