Usagi Yojimbo 24: Návrat Černé duše


Je to takřka neuvěřitelné, ale už tu máme dvacátý čtvrtý díl dobrodružství tohoto dlouhouchého králičího ronina v češtině. Je to rozhodně fenomén, který nepřestává bavit – přitom však nabízí přesah a prostředí tolik odlišné od ostatní komiksové produkce.

Obálka komiksu V dvacáté čtvrté knize se na scénu vrací démonický Jei, Usagiho ďábelská nemesis, které není možné se jen tak zbavit. Právě on posedl šermířku Inazumu, která kdysi Usagiho zachránila, a hon na něj se díky tomu stává o to osudovější. Ovšem Usagi není jediný, kdo chce Jeie zpravit ze světa. Po jeho stopách jdou i tlupy lovců odměn, včetně Gena a Toulavého psa. A také tajemný nebezpečný šermíř jménem Isamu.

Prozrazení děje by vám samozřejmě zkazilo zážitek, nicméně myslím ještě mohu dodat, že do tohoto temného dobrodružství se připlete i mnich Sanshobo, který má vlastní důvod, proč zbavit svět Jeiova zla. Mnichové přitom budou v celém příběhu hrát ještě větší roli, než by se mohlo na první pohled zdát.

Stan Sakai pořád neztrácí kvalitu a opět ukazuje, v čem jsou jeho příběhy nejsilnější – v delších příbězích, ve kterých jednotlivé postavy dostávají dostatek prostoru pro rozehrání složitější příběhové linie, která může nabídnout i více než jen přímočarý děj krátkých povídek. Přestože série neztrácí kvalitu, možná by si zasloužila i trochu čerstvého větru do plachet – no, uvidíme v dalších dílech!

Ukázka komiksu

Běžná sekce: