Usagi Yojimbo 28: Červený škorpión


Obálka komiksu Červený škorpión představuje už dvacátou osmou knihu komiksové série Usagi Yojimbo vydanou v českém jazyce. Nakladatelství Crew se u nás činí a už pomalu dohání náskok anglického originálu dobrodružství králičího ronina.

Červený škorpión drží strukturu raženou většinou knih z třetí a druhé desítky série. Jde tedy o několik relativně samostatných příběhů provázaných jedním motivem. A tím je tentokrát tajemný gang Červeného škorpióna. A jak se zdá, Usagi v tomto případě narazil na bandity, kteří jsou přeci jen o něco mazanější než obvyklý přihlouplý komparz.

Přestože z hlediska složení knihy nejde o nic extra originálního, i tak dokáže Stan Sakai vytáhnout z rukávu několik příběhových překvapení a originálních zápletek. Přestože vyvrcholení se celá kniha logicky dočká v nejdelším, posledním příběhu, o něco silnější náboj má přeci jen hned samotný začátek. Úvodní příběh Taiko je čistou esencí Usagiho příběhů a spojuje tragédii s naději, statečnost a zbabělost.

Ukázka komiksu

Červený škorpión je v rámci série relativně nezávislým dílem, který lze doporučit i nováčkům. Na druhou stranu, své si v něm najdou především dlouhodobí fanoušci Usagiho příběhů. Přeci jen, v konkurenci jiných, slavnějších dílů, to má Červený škorpión těžké. Rozhodně ale nezklame.

Běžná sekce: