Usagi Yojimbo 30: Zloději a špehové


Usagi Yojimbo je stálice českého komiksového trhu. A s třicátým dílem už se české vydání povážlivě přiblížilo anglickému originálu. Kniha následuje už klasickou formu, čeká nás delší příběh na úvod, a pak několik kratších. A nutno dodat, že se Stan Sakai evidentně mezi zloději a špehy cítí víc než komfortně, protože třicátý díl patří mezi to nejlepší, co jsme v poslední době v sérii mohli potkat.

Obálka komiksu Jak už název napovídá, tentokrát se povídky točí kolem zlodějů a špehů. Ačkoliv, správnější název by byl Zloději, vrazi a špehové, protože právě vrahů si užijeme asi nejvíce. Krom postav objevujících se v jednom díle se potkáme i s postavami známými z minula – zlodějkou Kitsune a bývalou vůdkyní klanu Neko ninjů Chizu. Jejich vzájemné setkání dostává v knize největší prostor a jak už to Sakai umí, na dostatečném prostoru rozehraje zajímavý příběh.

Kniha ale nestojí jen na úvodní delší povídce. Více než zdatně ji totiž sekundují ty kratší, z nichž utkví v paměti zejména příběh samuraje věrnému pánovi, který obětuje mnohé kvůli přání vyplývajícímu ze zvláštní záliby jeho pána.

Třicátý díl Usagiho Yojimba rozhodně patří k nadprůměru série. Přináší povídky, které mají pointu a zároveň jsou i v rámci série poměrně originální. Byť, přiznejme si, fanoušky dlouhouchého ronina by určitě potěšil návrat ke kořenům a některým z hlavních postav, které pomáhali utvářet širší příběh a které už jsme pěknou řádku dílů nepotkali.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: