Usagi Yojimbo 31: Pekelná malba


Pokud jsme naposled oceňovali, že Stan Sakai uzavřel třetí desítku komiksových knih příběhů králičího ronina Usagiho Yojimba na nadprůměrné úrovni, pak o začátku čtvrté desítky to rozhodně neplatí. Díl s názvem Pekelná malba totiž rozhodně tuto laťku hravě překonává.

Obálka komiksuPůjde trochu o opakování, pokud řekneme, že to jsou delší příběhy, ve kterém se Stan Sakai dokáže nejlépe realizovat. A Pekelná malba je toho důkazem. V titulní povídce, která je rozdělená na tři části, se Usagi zaplétá do dalšího z detektivních případů inspektora Ishidy. A nutno říct, že příběhy s touto vedlejší postavou série vždycky patřily svou originalitou k tomu nejlepšímu. A nejinak je tomu i v tomto případě. Tím, že má Stan Sakai na příběh tolik prostoru, mu může dát dostatečnou hloubku a zapojit hned několik podezřelých z podivné vraždy.

Ovšem v případě třicáté první knihy série rozhodně nezaostávají ani kratší příběhy. Ostatně všechny jsou velmi volně provázané, což je rozhodně osvěžující. Zároveň však každý skrývá zcela jiný náboj – jednou jde o boj proti přírodě, pak se setkáme s nadpřirozenem, ale dojde třeba i na souboje s nindži.

Pro fanoušky série ani není potřeba Pekelnou malbu doporučovat. Na druhou stranu, pokud jste ještě s tímto komiksovým hrdinou neměli tu čest, jde o velmi dobrou ochutnávku toho, co vás v třiceti předchozích knihách čeká.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: