Usagi Yojimbo 32: Záhady


Zdá se, že se Stan Sakai, tvůrce Usagiho Yojimba, vzhlédl v detektivních příbězích. V posledních dílech této komiksové série jsme se s nimi potkávali poměrně často. A třicátá druhá kniha dobrodružství dlouhouchého samuraje je složena jenom z nich.

Obálka komiksu Pokud zmiňujeme detektivní příběhy a sérii Usagi Yojimbo, je jasné, že nemůže chybět inspektor Ishida. Tato japonská obdoba Hercula Poirota tentokrát vede vyšetřování několika záhadných případů. A zdá se, že někde v pozadí stojí jedna osoba tahající za nitky. Při rozplétání záhad Ishidovi samozřejmě zdatně asistuje Usagi. Ten je jak jeho prodlouženou rukou, tak spoluvyšetřovatelem. A dojde dokonce i na pořádný boj, do kterého se oba společně zapojí.

Bonusem na závěr jsou krátké příběhy Chibi Usagiho. Jsou zasazené do jakési alternativní reality, která je odlehčenější variantou hlavní série. To podbarvuje odlišný grafický „chibi“ styl kreseb, ve kterých mají jednotlivé postavy velké nafouklé hlavy. Celkově tak působí mnohem více jako dětské postavičky, čímž vyznívá lehký humor, který se těmito stránkami táhne. Rozhodně jde o příjemný bonus pro věrné fanoušky série. I díky tomu, že se dočkáme odkazů na několik známých postav a událostí v Usagiho životě.

Pokud se vám líbila předchozí Usagiho společná dobrodružství s inspektorem Ishidou, nebudete ani tentokrát zklamáni. Příjemné je i propojení jednotlivých povídek, díky kterému má Stan Sakai prostor naplno využít, co mu tato komiksová série nabízí.

Ukázka komiksu

Běžná sekce: